Ocieplanie Budynków - Materiały termoizolacyjne - Warszawa

Obecnie inwestorzy mają do dyspozycji szeroką gamę materiałów termoizolacyjnych – dobór tych odpowiednich jest kluczowy pod kątem przebiegu prac montażowych docieplenia, jego parametrów oraz wytrzymałości. Wtedy, gdy potrzebujesz pomocy w doborze, jesteśmy zawsze do dyspozycji. W naszej firmie posiadamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu prac takich jak ocieplanie budynków. Warszawa i okolice to główny obszar, na którym skupiamy swoją działalność.

 

 

Największym powodzeniem wśród materiałów termoizolacyjnych cieszy się przede wszystkim styropian ekspandowany, który jest lekki, lub ekstrudowany, który jest cięższy i bardziej gęsty. Również chętnie wybierana jest wełna mineralna – szklana lub skalna. Każdy z tych materiałów ma swoje zalety i wady, dlatego ich właściwy dobór jest bardzo ważny.

 

Styropian zaliczany jest do materiałów spienionych. Produkowany jest z polistyrenu. Styropian ekspandowany wyróżnia się przede wszystkim dobrą izolacją termiczną, natomiast gorszą izolacją akustyczną. Jest przy tym dosyć odporny na zawilgocenie, a wilgotny szybko wysycha. Jego minusem jest brak odporności na ogień. Stosowany jest głównie do ocieplania ścian murowanych i stropów, dachów płaskich, fundamentów. Płyty styropianowe oferowane są w różnych wariantach, między innymi jako wodoodporne, zespolone z papą, laminowane foliami aluminiowymi, zespolone z płytą gipsowo-kartonową, jako maty ze styropianu i papy.

 

Wyroby z wełny mineralnej charakteryzują się przede wszystkim dobrymi parametrami termoizolacyjnymi i akustycznymi. Są przy tym odporne na ogień, ale nasiąkliwe, co jest ich minusem. Głównie wykorzystuje się je do ocieplania ścian, dachów, stropów i poddaszy oraz wygłuszania. Wyroby mineralne dostępne są także w rożnych wariantach – jako płyty lamelowe, z welonem szklanym, z folią aluminiową.

 

Oprócz tych dwóch najpopularniejszych materiałów dociepleniowych dostępne są także alternatywne, na przykład keramzyt wypalany z gliny, perlit w postaci suchej zasypki, włókna drzewne, włókna kokosowe, wełna owcza, włókna konopi czy korek.

 

Jeżeli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiednich materiałów dociepleniowych, wtedy jesteśmy zawsze do dyspozycji – prosimy o kontakt.

 

 

do góry